Różne diety w cateringu dietetycznym? To możliwe?

Zastanawiasz się nad wyborem diety pudełkowej, jednak nie wiesz, na jaką się zdecydować? Wybierz tę, gdzie będziesz mieć możliwość większego wyboru różnych rodzajów diet. Jeżeli planujesz skorzystać z cateringu dietetycznego przez dł ożesz zmienić rodzaj diety.

food

Dieta śródziemnomorska

Jedną z diet, jaką oferuje https://dietykieta.pl/catering-dietetyczny-wroclaw jest dieta południowa, zwana także dietą śródziemnomorską. Jest to idealna dieta dla wszystkich osób, które chcą jeść smacznie, zdrowo, a jednocześnie lekko. Idealnie nadaje się dla osób, które w racjonalny sposób chcą zgubić zbędne kilogramy, a także dla tych, którzy chcą na stałe zmienić złe nawyki żywieniowe. W diecie południowej znajdziesz między innymi bogactwo świeżych warzyw i owoców, a także chude mięso, ryby i owoce morza. Dania doprawiane są świeższymi  oraz suszonymi ziołami i nie zawierają polepszaczy smaku czy konserwantów.

Dieta wegetariańska

Liczny odsetek osób, które z różnych przyczyn nie jedzą mięsa, może skorzystać z diety wegetariańskiej. W diecie tej nie ma mięsa, choć pozostawiony został nabiał oraz jajka od szczęśliwej kurki. Na życzenie do diety można włączyć ryby i owoce morza (pescetarianizm).

Dieta bez ryb

Choć ryby są zalecane do spożycia dwa lub trzy razy w tygodniu, to jednak nie wszyscy mogą lub chcą je jeść. Dala nich właśnie powstała dieta bez ryb. Znaleźć w niej można produkty podobne jak w diecie południowej. Bogata jest więc w warzywa i owoce. Znajduje się w niej także mięso w postaci drobiu zagrodowego.

Dieta Paleo+

Dieta Paleo+ jest wzbogaconą wersją diety Paleo. Oparta jest ona na produktach, które człowiek mógł pozyskać sam – na mięsie, warzywach, pestkach czy orzechach. Z diety wykluczono cukier oraz wszystkie produkty, które go zawierają,  a także nabiał. Polecana jest dla osób, które musiały wykluczyć produkty zawierające gluten – w daniach tej diety go nie znajdziesz.