Dieta Dukana i duże imprezy

impreza

Nie raz możemy usłyszeć o tym, że start diety Dukana nie powinien następować w okresie, w którym mamy zaplanowane jakieś ważne przedsięwzięcia czy uroczystości. Zalecenie to powtarzane jest przez niemal każdą osobę, która dietę tę ma już za sobą, nie warto więc ignorować go i uznawać za kolejną niepotrzebną radę, ale raczej zastanowić się nad tym, dlaczego tylu ludziom wydaje się to tak ważne.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, że dieta Dukana, choć skuteczna, w swoim pierwszym okresie nie pozostaje bez wpływu nie tylko na nasz organizm, ale i na kondycję psychofizyczną. Trawienie protein zużywa znaczną liczbę kalorii, nieprzygotowany na to organizm bywa jednak w dość istotny sposób osłabiony. W czasie fazy ataku podejmowanie dużego wysiłku fizycznego nie ma zatem większego sensu, szybko poczujemy bowiem zmęczenie nakazujące nam zastanowić się nad tym, czy taka eksploatacja rzeczywiście ma solidne podstawy.

Dieta Dukana to jednak przede wszystkim radykalna zmiana, jakiej poddany zostanie nasz jadłospis. W czasie jej trwania z pewnością trudno nam będzie jeść to samo, co innym osobom, one zaś wcale nie muszą zachwycać się naszym proteinowym menu. Jeżeli zatem wiemy, że w najbliższym czasie czekają nas huczne obchody rocznicy ślubu teściów lub wesele kuzynki, wstrzymajmy się z inauguracją diety, gdy bowiem nie oprzemy się pokusie suto zastawionego stołu na samym jej starcie, skutki takiego postępowania mogą dać się nam poważnie we znaki. Taki incydent podda przecież w wątpliwość naszą silną wolę i z pewnością przyczyni się do tego, ze trudno nam będzie zwalczyć naprawdę duże wyrzuty sumienia, nie bez znaczenia jest jednak i to, że zepsuje on wszystkie dotychczasowe wysiłki podejmowane w celu pozbycia się nadmiaru kilogramów. Oczywiście, nie możemy zakładać, że w czasie trwania diety nie będziemy poddawani różnego rodzaju pokusom, dobrze jednak najpierw zrzucić nieco kilogramów i w ten sposób przekonać samych siebie o tym, że warto z nimi walczyć.

Nie można zapominać i o tym, że faza ataku to również ten czas, w którym nasze zdrowie nie będzie budziło przesadnego entuzjazmu. Problemy z zaparciami, czy też z nieświeżym oddechem są naturalne dla tej fazy diety, trudno jednak zakładać, że pozwolą nam zostać duszą towarzystwa na zbliżającym się spotkaniu rodzinnym. Już choćby z tego powodu pewne ograniczenie aktywności towarzyskiej na samym początku diety Dukana nie wydaje się niczym złym.